Het liefst maak ik ze klaar op de BBQ, omdat ze dan een heerlijke grillsmaak krijgen. Maar ook uit de oven zijn deze kipspiesjes erg lekker. En dat is maar goed ook, want het overgrote deel van het jaar is barbecueën in Nederland niet echt een optie 🙂
Dit heb je nodig (drie personen)
- 300 gram kipfilet
- 1 à 2 theelepels sambal oelek
- 50 ml ketjap manis
- kipkruiden (op de verpakking staat hoeveel je ervan nodig hebt)
- satéprikkers
Zo maak je het
Bereidingstijd: 10 minuten + 10 minuten marineren + 10 minuten oventijd
Verwarm de oven voor op 200 graden en zet de satéprikkers in een glas water. Dit zorgt ervoor dat ze niet verbranden in de oven. Meng de ketjap, sambal en kipkruiden in een schaaltje.
Snij de kipfilet in mooie blokjes en doe deze in de schaal met marinade. Probeer ervoor te zorgen dat de kip zo goed mogelijk onder staat. Hoe langer de kip in de marinade staat hoe beter (hoewel… op een gegeven moment wordt het er niet beter op, maar je snapt wat ik bedoel), maar ook 10 minuutjes marineren is zeker al de moeite waard. Uiteindelijk haal je de kip weer uit de marinade en rijg je de blokjes aan de satéprikkers.
Tijd om de spiesjes af te bakken in de oven! Ze hebben ongeveer 10 tot 12 minuten nodig op 200 graden. Draai ze halverwege even om. Het afbakken kan op een bakplaat of op een rooster. Een rooster heeft mijn voorkeur omdat je daar mooie grillstrepen van krijgt. Smeer de spiesjes voor het bakken licht in met olijfolie. Olijfolie verdeelt de warmte goed en laat de spiesjes mooi glanzen.
Tips en tricks
- De spiesjes zijn naturel erg lekker, maar ze laten zich ook prima dippen in allerlei verschillende sauzen 🙂
- Lekker weer? Laat de oven maar uit, en grill ze lekker op de BBQ
- Eet de spiesjes met (oven)frietjes en een lekkere frisse salade
Voedingswaarde (per persoon)
- Kcal: 125
- Eiwit: 23 gram
- Koolhydraten: 3 gram
- Vet: 2 gram
- Vezels: 0 gram
Hoi, misschien is het een tip om leuke BBQ gerechten in een boek te bundelen. Ben daar wel op zoek naar, gezien BBQen mijn passie is. Dit wil ik graag combineren met Project gezond!
Als ik de kipkruiden uit het boek gebruik, hoeveel heb ik dan nodig?
Kruiden mag je naar smaak gebruiken.